Wprowadzanie implantów

KIEDY WSZCZEPIAMY IMPLANTY?

Implant dentystyczny jako odpowiednik korzenia zęba stanowi podstawę do odbudowy uzebienia w przypadku braku jednego lub kilku zębów, a także całkowitego bezzębia. 

Wszczepienie implantu polega na wprowadzeniu go w taki sposób, aby kość szczęki obudowała się szczelnie wokół niego. Wprowadzenie samego implantu nie uzupełnia brakującego zęba. Aby przywrócić pełną funkcjonalność konieczne jest odpowiednia odbudowa protetyczna (korona, most, proteza). 

więcej

Wprowadzanie implantów

1. BRAK JEDNEGO ZĘBA

Sytuacja początkowa: Brak pojedynczego zęba wraz z korzeniem.

Zastosowane leczenie: Uzupełnienie w postaci implantu i korony ceramicznej osadzonej na implancie.

Zastosowane leczenie było najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Wszczepienie implantu pozwala uniknąć szlifowania sąsiednich zębów. Decydując się na zabieg możemy być pewni, że finalna korona będzie łudząco podobna do reszty uzębienia, szczególnie w strefie estetycznej. W efekcie implant, korona oraz dziąsło będą tworzyły harmonijną całość.

2. KILKA BRAKÓW ZĘBOWYCH

Sytuacja początkowa: Braki dwóch lub kilku zębów.

Zastosowane leczenie: Osadzenie klasycznego mostu na implantach.

Rezultat: Osadzenie klasycznego mostu na implantach zapewnia optymalną stabilność i doskonałe rezultaty estetyczne i funkcjonalne. Szlifowanie sąsiednich zębów w tym przypadku jest zbędne. Za uzupełnieniem kilku braków zębowych przemawiają nie tylko względy estetyczne czy medyczne, ale również fakt, iż kość w przypadku braku jakiegokolwiek obciążenia, wykazuje skłonności do stopniowego zaniku. Ilość wszczepianych w takiej sytuacji implantów zależy od potrzeb protetycznych i warunków kostnych każdego pacjenta.

3. CAŁKOWITE BEZZĘBIE

Sytuacja początkowa: Całkowite bezzębie w kości żuchwy lub szczęki.

Zastosowane leczenie: Rozwiązanie w postaci protez ruchomych i uzupełnień stałych.

Za zasadnością stosowania obu rozwiązań przemawiają następujące argumenty:

Najbardziej efektywnym rozwiązaniem w przypadku całkowitego bezzębia jest zamocowanie zespołu zębów bezpośrednio do implantów.

Rezultat: Implanty umożliwiają stabilne zakotwiczenie protezy ruchomej w łuku zębowym. W codziennym użytkowaniu proteza jest stabilnie osadzona w jamie ustnej i może być wyjmowana na potrzeby jej oczyszczania. Alternatywę stanowi zamocowanie zespołu zębów bezpośrednio do implantów. Jest to rozwiązanie zapewniające osiągnięcie maksimum walorów estetycznych.

zwiń
Ars Dent - klinika stomatologiczna
Instagram