Inlay, Onlay

Pacjentom ceniącym estetykę oraz trwałość wypełnień zębów, zamiast kompozytowych plomb proponujemy pełnoceramiczne wypełnienia typu: Inlay, Onlay.

Są to wkłady koronowe, którymi uzupełniamy rozległe ubytki w zębach bocznych tj. przedtrzonowcach i trzonowcach.

więcej

Inlay, Onlay

W przypadku zniszczenia części zęba przez proces próchnicowy lub złamanie, kiedy odbudowa kompozytem (wypełnieniem) jest niemożliwa, ryzykowna, lub oczekiwania Pacjenta są wysokie, konieczne staje się zastosowanie rekonstrukcji wykonywanej w laboratorium przez technika dentystycznego.

Dzięki takim uzupełnieniom osiągany jest efekt bardziej estetyczny niż w przypadku wypełnienia kompozytowego, a przy tym bardziej „oszczędny” dla zęba niż w przypadku korony.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych wypełnień, po odpowiedniej preparacji ubytku zęba zostaje pobrany precyzyjny wycisk, zarejestrowany jest zgryz oraz dobierany zostaje kolor. Technik dentystyczny przygotowuje znakomicie pasujący do kształtu, konturów oraz barwy zęba wkład koronowy, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wkłady ceramiczne z porcelany wypalanej warstwowo posiadają najlepsze walory estetyczne. Technik nakłada warstwami porcelanę w sposób, w jaki zbudowany jest ząb.

Mamy więc odpowiednie masy imitujące zębinę, bardziej od niej przezierne warstwy szkliwa, a także całą paletę barwników i modyfikatorów pozwalających w rękach zdolnego technika dentystycznego stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Materiały te produkowane są w kilkunastu odcieniach, co pozwala dopasować je tak, by nie różniły się od naturalnych zębów.

Wkłady koronowe są korzystnym, stabilnym i najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem ubytków tkanek twardych zęba. Wykonane przez technika uzupełnienie jest następnie mocowane przez lekarza stomatologa specjalnie do tego przygotowanymi systemami wiążącymi, gwarantującymi pewność ich utrzymania oraz maksymalną szczelność.

zwiń
Ars Dent - klinika stomatologiczna
Instagram