Korony

Kiedy utrata tkanek własnych zęba jest na tyle duża, że nie jest możliwe zastosowanie inlay oraz licówki, w celu rekonstrukcji uzębienia stosujemy korony. 

Częstą sytuacją kliniczną wymagającą wykonania korony są zęby po przeprowadzonym leczeniu kanałowym.

więcej

Korony

Za pomocą odpowiednio dobranej korony dokonujemy rekonstrukcji nawet najbardziej zniszczonych zębów.

Aby dokonać odtworzenia zęba przy użyciu korony wystarczy już sam zachowany korzeń zęba.

W takiej sytuacji najpierw wzmacniamy zęba wykonując podbudowę na wkładzie koronowo korzeniowym. Wykonanie korony jest zabiegiem bezbolesnym wymagającym od lekarza preparacji zęba i przeniesieniu warunków na model bez strat jakości co narzuca rezim zegarmistrzowskiej precyzji.

Na czas wykonawstwa laboratoryjnego zawsze wykonujemy koronę tymaczasową. Korona tymczasowa zabezpiecza przygotowany ząb i gwarantuje komfort pacjentowi zapewniając właściwą estetykę. Dzięki koronom i mostom tymczasowym pacjent w trakcie leczenia może funkcjonować zupełnie normalnie, ponieważ wykonane szlifowanie zębów nie jest widoczne, a fakt trwającego leczenia protetycznego pozostaje do wiadomości wyłącznie pacjenta i lekarza.

Korony dają możliwość odtworzenia cech własnego zęba a nawet korekty niechcianych cech. Dzięki temu finalny efekt pozostaje bez kompromisów - ząb z koroną jest nie do odróżnienia od naturalnej korony własnego zęba.

Korony zrewolucjonizowały możliwości uzyskiwania najbardziej zadowalających efektów w rekonstrukcji uzębienia. Dzięki koronom możemy poprawić niezadawalający wygląd zębów czyniąc je wizytówką naszej osoby.

zwiń
Ars Dent - klinika stomatologiczna
Instagram