Zachowawcza

Piękny i zdrowy uśmiech jest efektem nie tylko profesjonalnych zabiegów stomatologicznych, ale również systematycznie i konsekwentnie prowadzonej profilaktyki. W Klinice Ars Dent szczególny nacisk kładziemy też na stomatologię zachowawczą oferując m. in. ​

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką, leczeniem następstw próchnicy, a także odbudową zębów tak, by jak najbardziej przypominały one te naturalne zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Dzięki temu są zachowane zarówno funkcje uzębienia, jak i estetyka uśmiechu .

Pamiętaj! Początkowe zmiany próchnicowe są odwracalne, ale tylko pod warunkiem wczesnego rozpoznania i odpowiedniego leczenia.

 

więcej

Zachowawcza

Obecnie 99 % Polaków dotkniętych jest próchnicą. To najbardziej rozpowszechniona choroba zębów o podłożu bakteryjnym. Bakterie obecne w naszej jamie ustnej przetwarzają resztki jedzenia na kwasy, a te ostatnie uszkadzają szkliwo zębów wytrącając z niego związki wapnia. W tkankach twardych następnie tworzą się ubytki, które nieleczone mogą prowadzić nawet do utraty zęba.

W celu zapobiegania takim scenariuszom oferujemy w naszej Klinice profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej prowadzony przez wykwalifikowany personel. Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej połączony z pokazem profesjonalnego mycia zębów zalecany jest każdemu nowemu Pacjentowi.

Podstawowe zasady utrzymania higieny jamy ustnej, technika szczotkowania zębów uwzględniająca indywidualne potrzeby i specyfikę uzębienia Pacjenta, korzyści płynące z utrzymywania higieny jamy ustnej motywujące do konsekwencji i systematyczności – to najważniejsze elementy instruktażu prowadzonego w naszej Klinice. 

Mając świadomość, że podstawą dobrego planu leczenia jest diagnoza, w Klinice Ars Dent wykonujemy wyróżniający się swą kompleksowością profesjonalny przegląd zębów w ramach którego wykonujemy:

W Klinice Ars Dent przegląd nie trwa 3 minuty. My mamy czas dla naszych Pacjentów. 

Oferujemy również lakierowanie zębów.

Zabieg lakierowania wykonywany jest przez lekarza stomatologa z wykorzystaniem fluoru o wysokim stężeniu. Jest to preparat bezpieczny, szybko wiążący i idealnie przylegający do powierzchni zęba, na której uwalnia małe ilości leczniczej substancji. Wskazania:

zwiń
Ars Dent - klinika stomatologiczna
Instagram